Sukces zaczyna się od marzeń - pierwsze spotkanie dla Kobiet zorganizowane przeze mnie


Nadszedł ten wielki dzień w moim życiu. Kiedyś tylko marzyłam o takim, lecz marzenia mają swoją moc, jeśli dołączyć do tego działanie i odpowiednich ludzi, zaczynają się materializować. 
O czym piszę? 
O dniu, który był dla mnie wyzwaniem, ekscytacją, radością oraz przerażeniem. 
Mowa tu o moim pierwszym spotkaniu, które zorganizowałam, dla kobiet tak, jak kiedyś miałam to tylko w planach :) 

W nocy z 22 na 23 września mało spałam, kiedy udało mi się zasnąć, ten sen był dla mnie bardzo męczący (myślę, że każda z Was miała taką nockę w swoim życiu, że śniły się Wam jakieś dziwne powtarzające się sny). Najczęściej u mnie się tak dzieje, kiedy ma się wydarzyć coś ważnego dla mnie. Lecz w tym dniu, 23 września, miało się wydarzyć też coś ważnego dla Was.

Poranek i cały dzień nie należał do spokojnych. Ciągła świadomość, że tyle jeszcze mam do zrobienia a czasu tak mało, powodowała ekstremalne "huśtawki" mojego żołądka. 
Zwykłe codzienne czynności dosłownie "pożerały" moje godziny. 
W ten dzień również czekałam na moich wspaniałych gości, którzy mieli przyjechać, aż z Gdańska, aby pomóc mi i mnie wesprzeć :) 
Wiadomo, że polska gościnność jest bardzo ważna, a co za tym idzie? Trzeba gości z daleka przywitać i ugościć najlepiej jak się da :) 
Starałam się, jak mogłam, aby przygotować smaczny obiad, nawet mi się udało :) Po zaspokojeniu apetytu zaczęliśmy omawiać szczegóły spotkania. Starałam się nie pokazywać, jak  bardzo jestem zdenerwowana, lecz w środku byłam przerażona...

Wybiła godzina 17.00, a w Gminnym Centrum Kultury w Łobżenicy zaczyna się moje pierwsze w historii Spotkanie przy kawie dla Kobiet, przybyło na nie aż 20 wspaniałych uczestniczek . Spotkanie, które miało na celu zainspirowanie Pań do zmian w swoim życiu. Moje drogie mamy i kobietki mogły posłuchać na moim przykładzie o tym, jak:
 • Pomimo wielu sprzeciwów z otoczenia można być silną
 • Bez własnych środków finansowych można się również szkolić pod kątem rozwoju osobistego
 • Ważny jest mentor w życiu (ja mam ich kilku) 
 • Godzę bycie mamą z moją pasją
 • Kto mi w tym pomaga
 • Dlaczego rozwój osobisty jest dla mnie ważny
 • Dlaczego chcę zasiać ziarenko do zmian w każdej, która była u mnie na spotkaniu i w tych, które jeszcze przybędą
 • Jak ważne jest otoczenie, w którym przebywamy
 • Odwaga przed nieznanym otwiera wiele drzwi
Kiedy stałam na środku sali i przemawiałam do Was, byłam bardzo podekscytowana. Patrząc, jak w zaciekawieniu mnie słuchałyście. Wiedziałam, że to spotkanie ma sens. Ekscytacja nie była jednym odczuciem w tamtej chwili, był jeszcze "on". Stresss.... Dawał o sobie znać. Starałam się go pokonać i nie pokazywać go, lecz w pewnym momencie on okazał się silniejszy... Sprawił, że moja przemowa, która miała być dłuższa, skróciła się, poprzez co nie miałam możliwości omówić wszystkich zagadnień z listy powyżej, lecz w przyrodzie nic nie ginie i przyjdzie ponowny czas na nie :). Teraz z perspektywy czasu wiem, że dobrze się stało. Dzięki "niemu"- moi goście mogli zadawać mi pytania, które nasunęły im się podczas wystąpienia.

Ten dzień miał w sobie małą porażkę, jak i duży sukces dla mnie. 
Porażką dla mnie było nieomówienie tego wszystkiego, co chciałam. 
Sukcesem - odbyte spotkanie z tak liczną publicznością.


Kiedy powstał pomysł o zorganizowaniu takiego spotkania w mojej głowie pojawiło się pytanie: "Czy ktoś w ogóle przyjdzie?". Liczba uczestniczek przerosła moje oczekiwania! Na sali zasiadło 20 wspaniałych kobiet, które pojawiły się tam nie przez przypadek. To chęć zmiany czegoś w swoim życiu doprowadziła je do mnie. Nie każda świadomie wiedziała, po co dotarła na nie, lecz wiem, że na sali były takie, które wiedzą czego od życia chcą. W ten dzień dowiedziały się, że ja chętnie poprowadzę je tą drogą.

Nie boję się pisać o tych mniej sprzyjających emocjach, bo nikt nie jest idealny. Osobiście zaliczam ten dzień do sukcesu, bo mogłam pozostawić ten pomysł bez realizacji, mogłam odmówić wszystko, znaleźć wymówkę, podkulić ogon i uciec... Lecz po co? Jaki by to miało sens, skoro chcę nauczyć odwagi i zapoczątkować zmiany w życiu innych kobiet? Jeśli powiedziało się "A" trzeba powiedzieć "B", całe szczęście alfabet ma wiele liter, a co za tym idzie, ja mam wiele możliwości dla Was :)

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na prezentację Kasi. Kasia pokazała uczestniczkom sposób na własny biznes bez kapitału i doświadczenia. Pokazała możliwości zarabiania i ścieżkę kariery w Oriflame. Pokazała też, że już w wieku 16 lat można podjąć współpracę z firmą i w krótkim czasie stać się Niezależnym Dyrektorem Klubu Oriflame, skutecznie zarządzać siecią około 1000 Konsultantów w całej Polsce.Pokazała, dlaczego nie opłaca się pracować na czyjeś marzenia, jak można pracować łatwo i przyjemnie na swoje własne :) Dodatkowo obie pokazałyśmy Paniom, jak można robić ten biznes w domu, będąc młodą mamą, z dziećmi na kolanach, wykorzystując do pracy Internet.


Jej pokaz był pełen wiedzy, przekazanej w  łatwy sposób, by dotrzeć do dużej części uczestniczek, którym spodobał się biznes i teraz też pragną budować swoją ścieżkę kariery. Podjęły decyzję, że chcą być odpowiedzialne za siebie i razem ze mną będą budować swoją niezależność finansową w miły i przyjemny sposób. Kto wie, ilu przyszłych Dyrektorów miałam na sali ;) ?

Kobiety uwielbiają otrzymywać prezenty, w związku z tym, każda uczestniczka otrzymała upominek od firmy Oriflame. Wieczór spędziłyśmy przy pysznej kawie Nescafe i słodkościach :)Mam nadzieję, że każda z Was wyniosła coś wartościowego dla siebie i została w jakiś sposób zainspirowana.  W tym miejscu pragnę podziękować za Waszą obecność, bo tak naprawdę, gdyby nie Wy to spotkanie po prostu by się nie odbyło. Tutaj widać jak siebie potrzebujemy nawzajem. Jestem wdzięczna za Wasze miłe komentarze, które uświadomiły mi, że zbyt surowo siebie oceniłam. Oczywiście dziękuję też za konstruktywną krytykę, dzięki której wiem, co i jak muszę poprawić.
Podziękowania należą się moim cudownym gościom z Trójmiasta:
 • Kasi za pokazanie i omówienie możliwości zarabiania pieniędzy. Za Jej wsparcie i pomoc w każdej chwili, kiedy tego potrzebuję :)
 • Krzysiowi, naszemu "rodzynkowi" :) za uchwycenie nas oraz ważnych momentów na zdjęciach i filmie, za Jego wsparcie, za wskazówki, za obecność i za feedback.
:* :* :* TAKIMI LUDŹMI PRAGNĘ SIĘ OTACZAĆ :* :* :*


tym miejscu również pragnę Was poinformować, że już 5 października będzie miało miejsce drugie spotkanie. Tematem będzie "7 kroków do osiągnięcia ambitnych celów", na które zapraszam z całego serca :) 

Do zobaczenia w wspaniałym gronie :D

 ***

P.S. Jeśli nie jesteś z okolicy, a chciałabyś ze mną współpracować i zarabiać pieniądze w Oriflame - wypełnij ten formularz, a ja się z Tobą skontaktuję i poprowadzę Cię w tym biznesie przez Internet :)

Share this:

, , ,

KOMENTARZE

4 komentarze:

 1. Dziękuję za miłe słowa :)) Jak już mówiłam - przyjemnie się patrzy na Twój rozwój, a razem - możemy więcej! oj będzie się działo się :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziewczyny DZIĘKUJĘ !!! :D ;D ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję Basi pomysłu na swoją karierę blogerki i coacha od motywacji kobiet. Super ze tak szybko otaczasz się już mocnymi markami i życzliwymi ludźmi:)

  OdpowiedzUsuń